Informacijos tel.:
+370 422 6 03 02

Administracijos
Darbo laikas: 8:00 - 17:00

Senjorų savaitės renginiai

„Senatvė gali parodyti žmogaus grožį, kaip gebėjimą priklausyti nuo kitų, priimti pagalbą, dalintis patirtimi ir sukaupta išmintimi. Išoriškai tarsi ne toks gražus buvimas atskleidžia vidinį žmogaus grožį. Kūnas nyksta, tačiau siela gali skleistis. Tai kančią ir senatvę padaro gražią. Mes pamirštame šią grožio dimensiją, kad grožis nėra vien akims, ausims ar uoslei, bet ir mūsų sielai. Siela mato giliau, ne tik tai, kas yra išorėje“ (Laisvos visuomenės instituto bei Katalikų balso atstovė Toma Bružaitė). Spalio 1-ąją dieną minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šeduvos globos namuose ši šventė tęsiasi visą savaitę.

Rugsėjo 23-ąją dieną mus aplankė grožio specialistė Ramunė Navickienė, kuri kirpo ir modeliavo mūsų gyventojų šukuosenas, dėjo veido kaukes, ryškino antakius. Gyventojai buvo maloniai nustebinti ir džiaugėsi savo išvaizdos pokyčiais.

Rugsėjo 24-ąją dieną mus aplankė mokinukai kartu su auklėtojomis iš „Pažinimo licėjaus“. Mažieji draugai kartu su gyventojais žaidė įvairius stalo žaidimus, piešė jų portretus, vaišino kriaušėmis ir dovanojo pačių darytus darbelius. Vėliau visi sugužėjo į lauką prie židinio, kur visi kartu kepė zefyrus ir vaišinosi arbata.

Po pietų Šeduvos globos namų ir Šeduvos globos namų Polekėlės padalinio senjorai važiavo į Šiaulius, kur vyko edukacinė programa „Valerijono“ vaistinėje. Susipažino kaip gaminamas natūralus kremas, mokėsi kaip taisyklingai daiginti grūdus, vaišinosi morkų pyragu. Į namus grįžo kupini naujų įspūdžių, patirties ir puikios nuotaikos.

Rugsėjo 25-ąją dieną gyventojai rinkosi į pikniką mūsų kiemelyje, kur buvo vaišinami šašlykais, dešrelėmis, keptais bananais, gaivinosi namine gira. Gyventojus džiugino naminių gyvūnėlių paroda.

Rugsėjo 26-ąją dieną gyventojus sukvietėme pabūti visus drauge, kur vyko pokalbis apie savęs pažinimą. Kūrėme sielos koliažą kuriame gyventojai galėjo atskleisti savo nuotaikas, svajones, mintis ir išgyvenimus. Žaismingo proceso metu, plėšant, karpant, klijuojant paveikslėlį prie paveikslėlio, gimė naujas asmeninis kūrinys. Kiekvienas papasakojo apie savo kūrinį ką norėjo pasakyti jį kurdamas.

Vakare visi senjorai ir darbuotojai sugužėjo į Šeduvos kultūros ir amatų centre vykusį koncertą, kuris buvo skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių ir socialinių darbuotojų dienai paminėti.
Koncertą dovanojo Šeduvos globos namų gyventojai ir folkloro ansamblis iš Radviliškio „Aidija“. Pasibaigus renginiui visiems susirinkusiems buvo įteiktos dovanėlės ir laukė saldžios vaišės.

Rugsėjo 27-ąją dieną praleidome sportiškai. Ryte visi susirinkom į salę, kurioje linksmai atlikome bendrą mankštą, dalyvavome sportinėse rungtyse. Gventojams netrūko energijos ir geros nuotaikos.
Po pietų vykome į Polekėlę, kur mūsų laukė Polekėlės padalinio gyventojai. Ten vyko sporto šventė, kurioje varžėsi gyventojai tarpusavyje. Varžybose nugalėjo draugystė – pralaimėjusių nebuvo.

Spalio 30 dieną vyko popietė ”Vaistingieji žolynai”. Kalbėjome apie Lietuvoje paplitusius vaistinguosius augalus, aptarėme šių augalų gerąsias, sveikatą stiprinančias, negalavimus mažinančias savybes. Ruošėme vaistažolių arbatą ir ragavome ją, skanavome keptą moliūgų ir morkų pyragą. Gyventojai papasakojo, kokius augalus rinkdavo ir turėdavo namų vaistinėlėje.

Senjorų savaitės renginius užbaigė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorės Nomedos Bėčiūtės apsilankymas. Susitikimo metu aktorė gyventojams skaitė ištraukas iš Kazio Borutos apysakos ”Baltaragio malūnas”. Susirinkusieji su dideliu susidomėjimu klausėsi pasakojimo apie Baltaragio ir dukters Jurgos išgyvenimus, sunkumus ir begalinę laimę. Aktorė šiltai bendravo su gyventojais, perskaitė keletą eilėraščių.

Šventinę savaitę lydėjo saulės spinduliai, gera nuotaika ir senjorų šypsenos. Senatvė – tai dar viena galimybė atrasti save iš naujo, daryti tai, ko negalėjai anksčiau ir taip pasijusti laimingam.

-