Menu Close

Šeduvos globos namų gyventojų koncertas, skirtas Kovo 11-ąjai dienai paminėti

„Tėvynė – tai šventas žodis, kuris atplėšia mokslininką nuo knygos, atitraukia valstietį nuo arklo, valdininką nuo rašomojo stalo ir surenka visus prie vienos vėliavos, į kurią jie žiūri didvyrio drąsumu ir kankinio pasiaukojimu“ (F. Šileris).

Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga gyventojai parengė koncertinę programą šiai dienai paminėti. Pasiruošimas prasidėjo dar metų pradžioje. Gyventojai rinkosi liaudies dainas, vis dar išlikusias atmintyje. Jiems, tai tarsi jaunystės prisiminimas. Deklamuotos eilės pasirinktos iš talentingų Radviliškio kraštiečių kūrybos, kuriose perteikiamas šalies kraštovaizdis. Ruošdamiesi minėjimui, gyventojai iš popieriaus karpė paukščius, puošė salę, darė vėliavėles, kurias renginio metu įteikė žiūrovams.

Renginyje skambėjo lietuvių liaudies dainos, deklamuojamos eilės apie gimtinę, tėvynės grožį, mintys ir teiginiai apie Lietuvą. Savo nuoširdumu, kūrybingumu ir drąsa koncerto dalyviai sužavėjo visus susirinkusius ir sulaukė gausių aplodismentų. Kadangi tai pirmasis pasirodymas publikai, visi dalyviai jaudinosi ir stengėsi, jog viskas pavyktų sklandžiai. Debiutas pavyko itin sėkmingai, todėl dalyviai nusiteikę ir toliau tęsti tai, ką pradėjo.

Globos namų gyventojai taip pat dalyvavo Šeduvos kultūros ir amatų centro vykdomoje akcijoje, kuri kvietė susijungti vienoje tautinėje juostoje. Gyventojai kūrė lietuvių liaudies tautinius raštus, naudodami gofruotą kartoną ir įvairiaspalvius siūlus.

Koncerto dalyviai nuoširdžiai ir atsakingai ruošėsi, norėdami pagerbti tėvynę. Minėdami Kovo 11-ąją iš tiesų prisiminkime, jog Lietuva, tai ne tik žodis, tai tėvynė, kurioje slypi mūsų, kaip tautiečių laisvė, tikėjimas ir vienybė.

Šeduvos globos namų socialinė darbuotoja Rita Asačiovienė

Skip to content