Informacijos tel.:
+370 422 6 03 02

Administracijos
Darbo laikas: 8:00 - 17:00

Saugi išvyka į Kleboniškio buities muziejų

Šeduvos globos namuose tęsiamas Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamas projektas „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“.

Š. m. rugsėjo mėn. siekiant paminėti artėjančią keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, Šeduvos globos namų gyventojai, lydimi socialinių darbuotojų  lankėsi Kleboniškio kaimo buities muziejuje. Kelionės tikslas – ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą. Vykdomo projekto dėka globos namų gyventojai buvo apdovanoti šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir pėsčiųjų angelais sargais – atšvaitais, todėl visos kelionės metu buvo analizuojama šių saugos priemonių nešiojimo reikšmė.

Išvyka prasidėjo nuo saugaus eismo kelių taisyklių, kurių būtina laikytis įlipant ir išlipant iš autobuso bei pereinant nereguliuojamas ir važiuojamąsias kelio atkarpas, aptarimo. Pakeliui, prisiminti ir kelio ženklai, taip pat išanalizuotas netinkamas pėsčiųjų elgesys kelyje.

Pasiekus išvykos tikslą, senuosius laikus menanti kaimo buities ekspozicija, sukeltais prisiminimais, lankytojus perkėlė į jų vaikystę, į jau sunykusius senelių namus. Didelį įspūdį ekskursantams paliko XIX a. statytos gryčios, klėtys, pirkios ar klojimai, seni rakandai ar įrankiai bei iki šiol išlikusios, dar gyvenamos buvusio kaimo sodybos šiaudiniais stogais, taip pat apie 1870 m. pagamintas angliškas garo variklis bei 1926 m. pagamintas amerikietiškas traktorius.

Kelionės pabaigoje, sugrįžtant į globos namus, vyko diskusijos saugaus važiavimo greičio bei pėsčiųjų pareigų laikymosi temomis. Gyventojai susipažino su senaisiais amatais, kultūra ir jos papročiais bei džiaugėsi galėję aplankyti vieną iš savo krašto kultūrinių paveldo objektų.

 

 

Soc. darbuotoja Brigita Lekaitė

-