Informacijos tel.:
+370 422 6 03 02

Administracijos
Darbo laikas: 8:00 - 17:00

Šeduvos globos namuose paminėta Sausio 13-oji

„Laisvė yra toks dalykas, kurį tikrai supranta tik vienas kitas žmogus. Gerai suprantame tiktai tai, ką patiriame, išgyvename, kas tarsi sutampa su mūsų vidaus gyvybe, su mūsų esme“ (Vydūnas).

Paminėjimas, skirtas sausio 13-ajai  – Laisvės gynėjų dienai, Šeduvos globos namuose buvo pradėtas nuo pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Jau ne vienerius metus įstaiga dalyvauja šioje iniciatyvoje ir žuvusiųjų garbei 8 valandą, dešimčiai minučių, languose uždega vienybės bei atminimo žvakutes.

Sausio 13-ąją gyventojai susirinko paminėti arbatos popietėje. Pradedant paminėjimą, žuvę laisvės gynėjai buvo pagerbti tylos minute. Vėliau buvo pereita prie viktorinos, kurios metu kiekvienas gyventojas galėjo pasitikrinti žinias ir prisiminti, kiek lemtingos dienos faktų yra išlikę atmintyje. Vyko diskusija apie to meto įvykius ir tarsi atgijo prisiminimai, kurie vis dar neleidžia ramiai užgniaužti kvapo. Džiugu, jog globos namų gyventojai gerai žino ir pamena šio įvykio istorinius momentus.

Ši diena mums primena, kokią vertę užtarnavo laisvės gynėjai. Dabar, tai likę istoriniai faktai, bet kai kuriems – visam gyvenimui įsirėžusios į atmintį akimirkos.

 

Šeduvos globos namų socialinė darbuotoja Rita Asačiovienė

-

Partneriai

Partneriai