Informacijos tel.:
+370 422 6 03 02

Administracijos
Darbo laikas: 8:00 - 17:00

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

,,Kai nėra laisvės, nėra ir žmogaus“( Levas Tolstojus). Žmonėms laisvė labai svarbi, be laisvės jie negalėtų būti laimingi. Tėvynės laisvė – tai vertybė, be kurios neįsivaizduojamas nė vienos tautos gyvenimas.

Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena Šeduvos globos namuose prasidėjo nuo pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Žuvusiųjų garbei 8 valandą, dešimčiai minučių, languose uždegtos atminimo žvakutės. Tą dieną, susikibę rankomis ir dainuodami lietuviškas dainas, Lietuvos žmonės pasauliui parodė, kad vienybė ir tikėjimas nugali jėgą. Dėkojame tiems žmonėms, kurie ant laisvės aukuro padėjo savo gyvybes.

Laisvės gynėjų dieną gyventojai susirinko paminėti arbatos popietėje. Jie buvo įsisegę neužmirštuolės žiedą, taip parodydami, kad neužmiršo, kodėl mes esame laisvi. Žiūrėtas dokumentinis filmas apie lemtingąją dieną, vyko diskusija apie to meto įvykius. Globos namų gyventojai gerai pamena šio įvykio istorinius momentus.

Ši diena mums kasmet primena, kad vienybė, susitelkimas ir tolerancija gali daugiau nei šaunamojo ginklo jėga. Tragiški įvykiai paliko randą mūsų širdyse, tačiau nepalaužė tikėjimo laisve. Tačiau ją saugoti ir ginti turime kiekvienas ir kasdien.

-